Спецпроекти ЗМІ

"УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

опубліковано 8 трав. 2017 р., 06:40 Tatyana Yakushko

Спецпроект  Українського Інституту національній пам'яті "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"
Друга світова війна – найбільший збройний конфлікт в історії людства. В ньому протистояли два військово-політичні блоки – держави Осі та Об’єднані Нації (Союзники). Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Україна була одним із театрів, де відбувалися найзапекліші бойові дії Другої світової. Війна прийшла на територію України у перший свій день – 1 вересня 1939 року. До останнього дня війни, 2 вересня 1945 року, українці воювали на різних фронтах глобального конфлікту, часто – один проти одного. Український інститут національної пам’яті запрошує дізнатись більше про український вимір Другої світової.

Жіночі історії

опубліковано 19 бер. 2017 р., 12:20 Tatyana Yakushko   [ оновлено 8 трав. 2017 р., 06:29 ]

Розсекречена історія: Україна в Другій світовій

опубліковано 4 трав. 2016 р., 03:19 Tatyana Yakushko

Відео YouTube


1939 – рік початку найкривавішої світової війни в історії людства – вважають найбільш замовчуваним періодом в історії радянській. Людям, які не цікавляться подіями минулого фахово, навряд чи відомо, що населення СРСР на початку Другої світової доволі позитивно сприймало особу Адольфа Гітлера. З іншого боку – німці знімали фільм за романом Іллі Ільфа та Євгена Петрова "12 стільців", а у Берлінському театрі ставили п’єси Антона Чехова. Розкрити міфи, пов’язані з початком Другої світової війни, щоб розповісти, що насправді відбувалося у Львові, Харкові, Києві, 1939 року взялися експерти – у спеціальному проекті "Розсекречена історія: Україна в Другій світовій".

Коли почалася Друга світова для українців? Як вони відчули перший день війни? Жертвами чи агресорами були українці у координатах 1939 року? На ці запитання відповідають Олександр Зінченко, історик (Інститут національної пам’яті), професор Варшавського університету та "Києво-Могилянської академії" Оля Гнатюк, доктор політичних наук Владислав Гриневич та доктор історичних наук Юрій Шаповал.

1-3 of 3