Трагедія Бабиного Яру (Голокост)

Понад вісім мільйонів жертв - така трагічна статистика небаченого експерименту над народами, ім'я котрому - Голокост. Його породила фашистська свідомість, повна відчуття своєї переваги над націями. Під це відчуття німецькі фашисти підвели теорію високорозвиненої арійської раси. Нижчі раси, як-от євреї і цигани, мали бути знищені...

Книги, запропоновані на цій виставці, оповідають про криваві роки Другої світової війни, про смертний вирок, винесений єврейському народові, про людей усіх національностей, котрі стали жертвами фашизму тільки тому, що любили свій народ і боролися за його свободу.

Також на виставці присутні книги Олега Ольжича й Олени Теліги, українських письменників, що загинули від рук гітлерівців.

Є таке прислів'я: „Хто згадає лихе — тому око геть. А хто забуде - тому два". Кров мільйонів невинних людей не дає нам права забути про одну з найбільших трагедій XX століття...

Спочатку вони прийшли за комуністами,
і я промовчав, адже я не комуніст.
Потім вони прийшли за євреями,
і я промовчав, адже я не єврей.
Потім вони прийшли за членами профспілок,
і я промовчав, адже я не член профспілки.
Потім вони прийшли за католиками,
і я промовчав, адже я не католик.
Потім вони прийшли по мене.
І вже не лишилося нікого,хто міг би заступитися за мене. 
(М. Немюллер)


Алексеев Н. С. Злодеяния и возмездие: Преступления против человечества.Архіви  окупації   1941 - 1944
Геноцид и массовые репрессии: Истребление по национальным и религиозным мотивам

Граф Юрген. Великая ложь XX века: Миф о геноциде евреев в период II Мировой войны


Європа: Історія


Жизнь и смерть в епоху холокоста. Свидетельства и документы


Книга пам'яті воїнів-євреїв, загиблих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945Бабин Яр - у серці: ПоезіяБабий ЯрИз Берлинского гетто в новый мирО краю мій...: Твори, документи, біографічний нарис.Незнаному  воякові:  Заповідане живим
63.3(0)62 А 47

Алексеев Н. С. Злодеяния и возмездие: Преступления против человечества. - М.: Юрид. лит., 1986. - 400с.

В книзі розповідається про суть, розмах, жорстокість та небезпеку злочинів, скоєних фашистами проти народів в період Другої світової війни.

Розповідаючи, як гітлерівці знищували тисячі дітей, жінок та старих людей, як люди гинули в фашистській неволі від голоду і непосильної праці в концтаборах смерті, автор показує звіряче обличчя фашизму.

Книга розрахована на широке коло читачів.

63.3(4Укр)622 А 87

Архіви окупації 1941 - 1944. - К.: Києво-Могилянська академія, 2006. - 872с: іл.

В книзі вперше публікується інформація про так звані окупаційні фонди державних архівів України. Понад півстоліття ці документи були засекреченими і недоступними для дослідників. Тож вони відкриють нові можливості для глибшого та детальнішого вивчення нацистської окупаційної політики, усіх сфер життя населення на окупованій території.

Книга стане в пригоді не лише історикам - науковцям, студентам, аспірантам та викладачам гуманітарних навчальних закладів, але й усім, хто цікавиться історією України.
63.3(0)я2 Г34

Геноцид и массовые репрессии: Истребление по национальным и религиозным мотивам. - Мінськ: Література, 1996. - 576с.

Дана книга є енциклопедією злочинів та катастроф. У ній наводяться дані про всі найвідоміші масові репресії в історії людства: від вавілонських страт до кінця XX століття.

Для широкого загалу.

63.3(0=Євр)62 Г78

Граф Юрген. Великая ложь XX века: Миф о геноциде евреев в период II Мировой войны. - К.: МАУП, 2005. - 320с.

Автор даної книги представляє погляди науковців „ревізіоністів", котрі вважають геноцид євреїв в роки Другої світової війни міфом.

Граф досліджує причини виникнення даного міфу, використовуючи свідчення очевидців, результати експертиз.

Розраховано на широке коло читачів.
63.3(4) Д27

Дейвіс, Норман. Європа: Історія / Пер. з англ. П.Таращук, О. Коваленко. - К.: Основи, 2000. - 1464 с.

Книга видатного англійського історика, професора Лондонського універститету та нашого сучасника Нормана Дейвіса - водночас стислий, майже конспективний курс європейської історії і неоціненна, багатюща скарбниця різноманітних культурно-історичних знань. Це широке історичне панно, інкрустоване коштовними мініатюрами, захопить і зацікавить кожного, хто небайдужий до історії.

63.3(4 Укр)622-4 Ж 71

Жизнь и смерть в эпоху Холокоста. Свидетельства и документы. - К., 2006. - 522с.

Книга містить свідчення і спогади колишніх в'язнів нацистських концтаборів і гетто, а також тих, хто вижив під чужим виглядом, іменем, документами на окупованій нацистами території України.

Ці людські документи - частина пам'яті народу і мають величезне наукове, виховне і гуманістичне значення.

Розрахована на широке коло читачів.
63.3(4 Укр=Євр) К53

Книга пам'яті воїнів-євреїв, загиблих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945. - К., 2001. - 768с; іл.

У цій книзі зібрані відомості про більш ніж 21 тисячу євреїв-киян, які зі зброєю в руках боролися з ворогом і загинули на фронтах, у таборах військовополонених.

Книгу складено на основі опублікованих даних, а також відомостей, зібраних за час існування Єврейської ради України.

Для широкого кола читачів.Правда про Бабин Яр  : документальне дослідження / Т. Тур ; Межрегіональна Академія Управлінния Персоналом. - К. : МАУП, 2006. - 23 с. 
84.4Рос6К89

Кузнецов А. Бабий Яр. Роман-документ. - К., 1991. - 352с.

Дорога в безсмертя закінчується через два кілометри, на вузькому виступі глибокого яру, розстріляного, як і люди. Внизу - одна з найбільших братських могил...

Пам'ятники бувають різними. Роман-документ Анатолія Кузнєцова є пам'ятником одній з найстрашніших людських трагедій Другої світової війни...

63.3(2)722 Л55

Либерман М. Из Берлинского гетто 
в новый мир. - М.: Прогресс, 1979. - 317с.

Книга М. Ліберман - захоплюючі по простоті і виразності мови мемуари німецької комуністки, що з юних років зв'язала свою долю з боротьбою за свободу, за гуманізм і дружбу між народами.

84.4Укр6 Т31 

Теліга Олена. О краю мій...: Твори, документи, біографічний нарис. - К.: Видавництво ім. Олени Теліги, 1999. - 496 с; 224 іл.

Олена Теліга представляє той тип українських письменників, котрі жили за словами О.Ольжича: "Держава не твориться в будучині. Держава будується нині". З початком гітлерівської окупації вона покинула безхмарну чужину й поїхала на Україну, щоб розділити страждання Батьківщини. Разом з тисячами людей Олена Теліга була розстріляна німцями в Бабиному Яру як українська націоналістка...

У цій книзі наведені поетичні і прозові твори видатної поетеси. Подано велику кількість фотографій, а також нарис про життя і творчість Олени Теліги.84.4Укр6 О 56 

Ольжич О. Незнаному воякові: Заповідане живим. - К.: Фундація ім. О.Ольжича, 1994. - 432 с.

Олег Ольжич (Олег Кандиба) - син відомого письменника Олександра Олеся. Загинув у фашистському концтаборі, де відбував ув'язнення за підпільну боротьбу проти гітлерівців у лавах ОУН--УПА.

У цьому виданні вперше зібрано розмаїтий доробок письменника, науковця, політичного діяча - його вірші, прозу, літературознавчі розвідки, організаційні відозви, його листування.
Comments