Київ


Київ - перлина України: бібліографічний покажчик (Київ, 2010)

Київ - перлина України
: бібліогр. покажчик / [уклад. Т. Буряк; ред.: С. Чачко, В. Кучерява, Н. Лінкевичї]; ДЗ "Державна бібліотека України для юнацтва". - Київ, 2010. - 65 с. - (Краєзнавство).
Переглянути у форматі pdf.

У бібліографічному покажчику "Київ - перлина України" міститься опис книг, брошур, статей з періодичних видань, присвячених історії Києва, архітектурним пам'яткам, зодчим, які їх створювали. Представлені матеріали дають можливість здійснити подорож у старовину та простежити віхи розвитку славного града Києва аж до наших днів.


Київ туристичний

опубліковано 22 черв. 2020 р., 10:41 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 26 черв. 2020 р., 01:27 користувачем Людмила Виноградова ]

Київ – столиця України та одне з найстаріших міст Європи, засноване щонайменше 1500 років тому. Сучасне європейське місто здатне здивувати будь-кого – від любителів природної краси, архітектури та визначних пам'яток до тих, хто віддає перевагу більш насиченому та активному відпочинку.
Як кожна столиця, Київ живе насиченим та бурхливим життям – розвивається, реконструюється, стає кращим, але одне залишається незмінним – бажання вивчати це місто та кожного разу відкривати його з іншого боку.

Місто натхнення

опубліковано 26 трав. 2020 р., 08:40 Людмила Гелбутовская

Презентація Google


Перлина Києва

опубліковано 24 квіт. 2018 р., 04:48 Державна бібліотека України для юнацтва

Презентація Google


Презентація книги «Мій Київ»

опубліковано 3 бер. 2017 р., 00:50 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 3 бер. 2017 р., 02:24 ]

30 січня 2017 р. в бібліотеці ім. М. Гоголя відбувся творчий вечір з нагоди виходу поетичної збірки «Мій Київ» видатного поета, члена Національної спілки письменників України В. Дробота. Книга вийшла друком завдяки зусиллям багатьох небайдужих людей. Підписку в мережі оголосила поетеса Н. Савіна. Були зібрані необхідні кошти, і книга прямо з видавництва потрапила на презентацію в бібліотеку. 
Під час заходу всі присутні могли отримати примірник збірки з автографом поета. Допомога депутата Київради Д. Калініченка дозволила отримати книгу бібліотекам Голосіївського району. Зокрема, Державній бібліотеці України для юнацтва автор презентував 15 своїх збірок із сподіванням, що молодь із задоволенням ознайомиться з його творчим надбанням.
Презентація нової збірки В. Дробота викликала неабиякий інтерес читаючої публіки, і читальний зал Бібліотеки був переповнений. Пролунала думка, що «Мій Київ» є своєрідним поетичним путівником по Києву. 

У заході брали участь сам поет В. Дробот, організатор підписки на збірку поетеса Н. Савіна, працівники бібліотеки ім. М. Гоголя та багатьох київських бібліотек, інші гості.

Незабутнім та пронизливим було авторське читання віршів, під час якого в залі панувала глибока тиша. Але, щойно завершався вірш зал оживав від вдячних оплесків. У кожному рядку відчувалася глибока любов та пошана поета до рідного міста, що висловлювалася майже з біблейською мудрістю. Приємний бархатистий тембр голосу та інтонація автора вкарбувалися в пам’яті присутніх.

Із власними піснями на слова В.Дробота виступили відомі київські барди О.Різник та Є.Зенюк. Побажання творчих успіхів висловили йому шанувальники. На знак вдячності поет отримав квіти та подарунки.

Наталія Боговін,
Державної бібліотеки України для юнацтва

Музей історії Києва

опубліковано 14 січ. 2017 р., 11:41 Tatyana Yakushko   [ оновлено 14 січ. 2017 р., 11:47 ]Виставкова експозиція Музею розповідає про найяскравіші епізоди історії міста, що подається через долі киян, починаючи з часів Київської Русі до сьогодення. Кожен з цих людей творив Київ, і неважливо — були вони видатними особистостями чи звичайними городянами. Відвідувачі музею можуть побачити матеріали, що репрезентують різні сфери міського життя: виробництво, торгівля, освіта, наука, мистецтво, релігія, війна тощо.

Серед експонатів, які прикрашають експозицію, — археологічні пам’ятки періоду Київської Русі, символ міського самоврядування — барельєф Архангела Михаїла з міської ратуші, особисті речі викладачів і випускників колегії П. Галагана, актриси М. Заньковецької, живописні роботи М. Прахова, О. Мурашка, В. Котарбінського, Г. Світлицького, С. Шишка, матеріали прославленого авіаконструктора О. Антонова, всесвітньо відомої оперної співачки Є. Мірошниченко, видатного актора Б. Ступки та багато іншого.

Крім цього, музей має дві виставкові зали для тимчасових виставок на першому поверсі та конференц-зал на четвертому поверсі.

Постійна експозиція Музейно-виставкового центру «Музей історії Києва» — подивитись

Відвідувачі можуть замовити наступні типи екскурсій:
  • Оглядова. Тривалість — 1,5 год.
  • Тематична. Тривалість — 45 хв. Відвідувачі можуть обрати оповідь про певний період історії міста (наприклад, давньоруський або Київ періоду кінця XVII-початку ХХ століття).
  • «Археологічна експедиція» — школярі можуть у формі гри ознайомитись з історією міста періоду Київської Русі.
м.Київ, вул. Богдана Хмельницького, 7 (станція метро «Театральна»)

Сайт музею: http://kyivhistorymuseum.org 

https://www.facebook.com/kyivhistorymuseum

Київ і кияни

опубліковано 18 лист. 2014 р., 15:38 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 26 квіт. 2016 р., 09:00 ]

З 21 червня по 1 липня 2014 було проведено масштабне дослідження громадської думки жителів Києва щодо оцінки ними міського і соціально-економічного середовища столиці. Який район кияни вважають найбільш привабливим, чим керуються при виборі місця для проживання, чи спілкуються із сусідами, чого бояться і чого чекають від нового мера і Київради, розповість інфографіка Укрінформу.

Киев и киевляне

1-6 of 6