Непереможний гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний

опубліковано 1 лип. 2020 р., 06:30 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 5 лип. 2020 р., 08:39 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

до 445-річчя від дня народження Петра Конашевича- Сагайдачного

Петро Конашевич-Сагайдачний —козацький ватажок, кошовий отаман Війська Запорозького, Гетьман реєстрового козацтва. Організатор успішних походів українських козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства, меценат православних шкіл. Оспіваний у багатьох козацьких думах та українських народних піснях.

Сагайдачний значно перевершував попередників своєю освіченістю, своїми задатками і талантами. Фактично він став першим великим гетьманом України. Петро Сагайдачний проводив політику, спрямовану не тільки на відстоювання інтересів козацтва, але й на деякі загальноукраїнські інтереси, як він їх розумів у духовній сфері,  у питаннях віри, у питаннях освіти, у питаннях автономії  території України.

До однієї з найбільших заслуг гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного належить проведення реформи військ на Січі. Сагайдачний перетворив партизанські загони козаків на регулярне військо, усунув з військ вольницю, завів сувору дисципліну, заборонив пити горілку під час морських походів, "а за пияцтво нерідко карав на смерть".