НАЦІОНАЛЬНИЙ АТЛАС УКРАЇНИ

опубліковано 14 січ. 2017 р., 08:28 Tatyana Yakushko

В читальному залі Державної бібліотеки України для юнацтва у вільному доступі для користувачів знаходиться Національний атлас України

"Серед достовірних інформаційних джерел держави у світі давно визнано комплексні географічні атласи національного рівня. Такі атласи є не тільки інформаційним образом держави у світовому інформаційному просторі, а й важливим її атрибутом, візитною карткою.

Перший Національний атлас України – це перша праця такого масштабу; за структурою та змістом вона відповідає рекомендаціям Міжнародного географічного союзу та Міжнародної картографічної асоціації, що забезпечує його зіставність з національними атласами інших країн та сприяє інтеграції України у світовий інформаційний, науковий та культурний простори.
Системою карт Атлас забезпечує інтеграцію знань багатьох фундаментальних наук та офіційних даних про державу, що підвищує наукове та інформаційне обґрунтування рішень влади та місцевого самоврядування, сприяє формуванню нових підходів до розв’язання соціально-економічних, екологічних та інших проблем. Атлас зможе задовольнити інформаційний попит наукових, освітніх та інших установ та організацій, вітчизняної та міжнародної громадськості щодо історії, природних умов та природних ресурсів, населення, економіки та екологічного стану природного середовища України.  Атлас видано українською мовою. Додатковий том до нього з текстами до тематичних блоків, назвами та легендами карт – російською та англійською мовами."
Цитата зі статті "Концепція та структура Атласу", автор головний редактор Національного атласу України, директор Інституту географії НАН України, член-кореспондент НАН України, Л.Г.Руденко

На сайті Wdc.org.ua представлено прототип Електронної версії Національного атласу України, підготовлений до публікації в Інтернет спеціалістами трьох організацій: Інституту географії НАНУ, ТОВ «Інтелектуальні Системи ГЕО» та українського відділення Світового центру даних при КПІ.


Comments