Історичні карти України

Історичні карти України


Спецпроект «Історія України в історіях»

опубліковано 17 бер. 2019 р., 13:22 Tatyana Yakushko

Як щодо подорожі Україною довжиною більше мільйона років? Подорожі з мільярдом нових імен, подій, визначень, карт, пам'яток і портретів?
 

Студія онлайн-освіти EdEra та громадська спілка Освіторія розробили цей спецпроект, щоб кожен міг вивчити історію України та підготуватися до ЗНО. Лайфхаки, відео, подкасти, тексти та тести. 

Безкоштовно. Без реєстрації та смс. 


“Історична мапа міста Кропивницький”

опубліковано 17 січ. 2018 р., 15:20 Державна бібліотека України для юнацтва

Новий сайт, присвячений місту Кропивницький - 
“Історична мапа міста Кропивницький”. Усі шанувальники історії України зможуть здійснити віртуальну подорож містом з багатою історією. Ви зможете відкрити для себе багато цікавого та іноді несподіваного в місті, яке часто залишається поза традиційними туристичними маршрутами. 
Запрошуємо вас до перегляду карти, на якій зібрані архітектурні пам’ятки затишного міста з багатою історією, яке люди прозвали «Маленьким Парижем».
Кропивницький – місто, де творили славетні українські архітектори, які залишили багату спадщину вишуканих будинків.
Кропивницький – місто, де зародився професійний український театр, де було створено «Театр корифеїв», де творили Марко Кропивницький та Іван Тобілевич (більш відомий як Іван Карпенко-Карий).

Кропивницький – індустріальне місто, де англійські підприємці, брати Роберт та Томас Ельворті відкрили завод сільськогосподарської техніки, який існує до сьогодні.

Історична карта Кропивницького була створена у рамках Кампанії цифрового перетворення, реалізованої спільно з Кіровоградською обласною державною адміністрацією, Кропивницькою міською радою і місцевими громадами за підтримки Google Україна. Метою карти є представлення громадськості та туристам історичного надбання міста з геоприв’язкою історичних місць до Карт Google.

НАЦІОНАЛЬНИЙ АТЛАС УКРАЇНИ

опубліковано 14 січ. 2017 р., 08:28 Tatyana Yakushko


В читальному залі Державної бібліотеки України для юнацтва у вільному доступі для користувачів знаходиться Національний атлас України

"Серед достовірних інформаційних джерел держави у світі давно визнано комплексні географічні атласи національного рівня. Такі атласи є не тільки інформаційним образом держави у світовому інформаційному просторі, а й важливим її атрибутом, візитною карткою.

Перший Національний атлас України – це перша праця такого масштабу; за структурою та змістом вона відповідає рекомендаціям Міжнародного географічного союзу та Міжнародної картографічної асоціації, що забезпечує його зіставність з національними атласами інших країн та сприяє інтеграції України у світовий інформаційний, науковий та культурний простори.
Системою карт Атлас забезпечує інтеграцію знань багатьох фундаментальних наук та офіційних даних про державу, що підвищує наукове та інформаційне обґрунтування рішень влади та місцевого самоврядування, сприяє формуванню нових підходів до розв’язання соціально-економічних, екологічних та інших проблем. Атлас зможе задовольнити інформаційний попит наукових, освітніх та інших установ та організацій, вітчизняної та міжнародної громадськості щодо історії, природних умов та природних ресурсів, населення, економіки та екологічного стану природного середовища України.  Атлас видано українською мовою. Додатковий том до нього з текстами до тематичних блоків, назвами та легендами карт – російською та англійською мовами."
Цитата зі статті "Концепція та структура Атласу", автор головний редактор Національного атласу України, директор Інституту географії НАН України, член-кореспондент НАН України, Л.Г.Руденко

На сайті Wdc.org.ua представлено прототип Електронної версії Національного атласу України, підготовлений до публікації в Інтернет спеціалістами трьох організацій: Інституту географії НАНУ, ТОВ «Інтелектуальні Системи ГЕО» та українського відділення Світового центру даних при КПІ.


Унікальний проект vkraina.com

опубліковано 30 лип. 2014 р., 03:47 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 4 трав. 2016 р., 03:00 користувачем Tatyana Yakushko ]

"«Київстар» запрошує розпочати подорож українськими землями, що в різні часи називалися європейцями Sarmatia, Rvussia, Rossia Rossa, Pays des Cosaques, Terra Cosaccorum, Vkraina. За сотні років їм вдалося зберегти свою ідентичність і об’єднатися в єдину велику та неподільну Україну, якою ми знаємо її тепер.
Території України на європейських географічних картах XVI-XVII століть.

Інтерактивний мобільний Календар Vkraina 2015.

Календар пропонує дізнаватися цікаві факти з історії України через призму сучасної моди. Модні образи були створені українським дизайнером Мілою Негру на основі колекції історичних карт України з проекту Vkraina.

Завантажити мобільний додатокКалендар Vkraina 2015 можна в магазинах Google Play, Windows Phone 8 та Windows 8. Календар також доступний для встановлення у вигляді програмного додатку на персональні комп’ютери, що працюють на ОСWindows 7.

1-4 of 4