Бібліотека рекомендує

Кролевецькі ткані рушники

опубліковано 13 бер. 2019 р., 08:01 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 бер. 2019 р., 07:25 ]

«І на тім рушникові...». Кролевецькі ткані рушники : бібліогр. список / [уклад. Г. Буркацька ; ред. С. Чачко] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б.в.], 2019. – 11 с.

Парафразом відомих крилатих висловів «Архітектура – застигла музика», «Поезія – живопис, що промовляє», «Живопис – німа музика», може бути ствердження: «Кролевецькі рушники – виткана любов’ю українська пісня».

Дивишся на ткане українське диво, і ніби звучить музика Миколи Лисенка... Може, це відомий гімн «Молитва за Україну», аранжування народної пісні, лейтмотив опери «Тарас Бульба»? Ні, відлунням у серці «Кролевецькому рушнику» звучить «Елегія» Миколи Лисенка.

Завантажити.


Україна народжена революціями

опубліковано 12 квіт. 2018 р., 06:31 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 квіт. 2018 р., 05:35 ]

Україна, народжена революціями : історико-бібліогр.
матеріали / [уклад. В. Вовк ; авт. вступ. ст. Л. Копан ; ред. : С. Чачко,
В. Кучерява, Н. Лінкевич] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ :
[б.в.], 2018. – 110 с.
У виданні міститься інформація про революційне минуле нашої
Батьківщини. Його мета – зацікавити читачів подіями українських
революцій XX-XXI ст., знання про них, відновити історичну
пам’ять про боротьбу українського народу за свободу, незалежність
та державність.
Історико-бібліографічні матеріали рекомендовано передусім
учням старших класів, студентам, викладачам історії, бібліотечним
працівникам та всім, хто відчуває інтерес до історії та хоче жити
у вільній, щасливій країні.
Книги, позначені «*», зберігаються у фондах Державної бібліотеки
України для юнацтва.


Опішнянська кераміка

опубліковано 22 серп. 2017 р., 12:20 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 24 квіт. 2018 р., 00:15 ]

 
Посилання для цитування:
Етнічний символ української культури – Опішнянська кераміка : бібліогр. огляд-дайджест / [уклад. В. Вовк ; ред. В. Кучерява] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – К. : [б.в.], 2017. –  17 с.

Бібліографічний огляд-дайджест включає матеріали, у яких йдеться про яскраве і самобутнє опішнянське гончарське мистецтво, його історію, сучасний розвиток та майстрів-гончарів.

Матеріал стане у нагоді викладачам та студентам художніх факультетів навчальних закладів, учням загальноосвітніх шкіл та працівникам творчих професій, усім користувачам, які цікавляться даною темою.Магія петриківського розпису

опубліковано 12 лип. 2017 р., 07:22 Tatyana Yakushko   [ оновлено 24 квіт. 2018 р., 00:17 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

Ознайомтесь з бібліографічним списком "Магія петриківського розпису в культурній спадщині України"

Магія петриківського розпису в культурній спадщині України

Посилання для цитування:
Магія петриківського розпису в культурній спадщині України : бібліогр. список / [уклад. С. Настенко ; ред. С. Чачко] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – К. : [б.в.], 2017. – 10 с.

Хроніка переможних битв України

опубліковано 7 черв. 2017 р., 01:07 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 7 черв. 2017 р., 01:15 ]

Благословенна та держава, що має відданих синів : історико-бібліогр. хроніка / уклад. Г. Буркацька; мал. Ю. Журавель; ред. : С. Чачко, В. Кучерява; Держ. б-ка України для юнацтва. — К. : [б.в.], 2017. — 88c.

«Мудрого — не одурити. Чесного — не купити. Мужнього — не зламати» — цей вислів головнокоманду- ючого УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича актуальний і сьогодні, коли українці знову зі зброєю боронять Україну. У цій боротьбі ми спираємось на тектонічну цивілізаційну плиту власної історичної спадщини з перемож- ними битви військових геніїв і подвигами славних героїв-воїнів. Українці — справжній народ-військо, який завжди вмів згуртуватися і стати на захист рідної землі. Радян- ська пропаганда знищувала правду про український народ та його славних воїнів-захисників, називаючи їх «ма- зепинцями», «петлюрівцями», «бандерівцями», «бандитами», привласнюючи військові традиції України. Українців століттями переконували, що вони недолугі, ні на що не здатні, миролюбні «гречкосії». Але ми пишаємось своєю історією, у якій є справжній король Данило Руський, великий князь-воїн Святослав Хоробрий, гетьмани — Петро Сагайдачний, Іван Виговський, Іван Мазепа, офіцери справжньої військової честі — Петро Болбачан, Василь Виши- ваний і Євген Коновалець. З цими величними постатями власна історія сприймається яскравіше. Історія України — це драматичні часи та історії успіху, це екшн і фантастика, тому що вистояти, зберегти на- ціональну свідомість, гідність, відродитись з Руїни — справжнє історичне диво Вона є справжньою історією драм і успіхів, екшн і фантастикою, тому що вистояти, зберегти національну сві- домість, гідність, відродитись із Руїни — справжнє історичне диво. Сьогодні, під час російсько-української війни, українці особливо гостро усвідомлюють те, що наш народ має велику історичну спадщину. Наші сучасники — воїни незалежної України вписують у неї нові славетні сторінки. Історія нашої держави оживає в книгах, відтворює минуле в нашій уяві. Вивчення історії — це захоплююча подорож, яка потребує інтелектуальних зусиль. Тільки від вас, молодих, залежить, що для себе ви візьмете з цієї «історичної скарбниці», нащадками чого станете — Руїни чи величі славних, відданих синів України. Сподіваюся, що цей покажчик стане ключем до нашої спільної української історичної скарбниці. Про те, хто з військових геніїв — величних правителів, успішних генералів та відчайдушних борців за свободу найближчий вам по духу, ви зможете дізнатися зі сторінок видань, посилання на які включені в історико-бібліографічну хроніку. Вірю, що ці джерела торкнуться ваших сердець.
Галина Буркацька,
головний бібліограф
відділу інформаційно-бібліографічної роботи
Державної бібліотеки України для юнацтва1-5 of 5