Український схід17 лютого 2017 р. об 11:00 в холі головної експозиції Національного музею історії України в Другій світовій війні було відкрито виставку «Український Схід». На виставці відбулася зустріч з героями, які захищали Україну на Сході, та членами їхніх родин.
Це вже друга виставка, присвячена зазначеній тематиці. Упродовж двох з половиною років співробітники музею зібрали понад 4 тис. автентичних музейних експонатів. Вперше експонувалося понад 2 тис. предметів.

Велика увага на виставці приділяэться розповідям про участь у бойових діях на Сході України в 2014-2017 рр. формувань ВСУ, добровольчих батальйонів, а також представників братніх народів, які допомагають захищати нашу землю: грузинів, білорусів, чеченців та ін.

Під час відкриття з глибоко зворушливими промовами виступили військові керівники українських підрозділів, медики, волонтери, капелан, військовий журналіст.

До складу виставки увійшли пам’ятні артефакти, надані учасниками бойових дій, сім’ями та друзями загиблих, партнерами проекту, журналістами ТСН, каналу «1+1», волонтери гуманітарної місії «Чорний тюльпан».

Відкриває виставку колекція прапорів та шевронів, подарованих музею безпосередньо вояками. У її центрі розташована композиція, основою якої є карета швидкої допомоги 17-го батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади.

За право жити мирно та вільно на власній землі український народ платить криваву ціну, втрачаючи життя багатьох своїх синів та дочок. У гарячих точках Луганської та Донецької областей разом із солдатами перебували медики й волонтери, які врятовували сотні поранених, вивозили тіла загиблих. На виставці представлено фотографії, документи, власні речі, зокрема закривавлений одяг загиблих – Героїв України генерал-майора Сергія Кульчицького та капітана Андрія Кизила, сержантів Олега Міхнюка та Володимира Крижанського, розвідника Леоніда Проводенка, санітарного інструктора Наталії Хоружої та ін.

Вічна пам’ять захисникам української землі! Cлава героям!

Наталія Боговін,
Державна бібліотека України для юнацтва