Неоголошена РФ гібридна війна в Україні


З 2014 року Російська Федерація веде неоголошену гідбрідну війну на сході України (анексован півострів Крим та частина Донецької та Луганської областей).

У відповідь на зміну геополітичного курсу України зі східного напрямку на євроінтеграцію, в наслідок антиурядових акцій протесту "Революція гідності 2013 - 2014 рр.", прикриваючись вигаданою ситуацією з потреби захисту російськомовних громадян України, - Російська Федерація  в 2014 році анексувала Крим  та розпочала спецоперацію, так звану в народі "Новоросія", з розподілу України.

Генеральна Асамблея ООН наголошує, що референдум, проведений в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014 року, є не санкціонований Україною,
1. підтверджує свою прихильність суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах;
5. підкреслює, що референдум, проведений в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014 року, не маючи законної сили, не може бути основою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя.

Закидуючи спецпідрозділи російських військ на схід України Російська Федерація розпочала інформаційну війну проти України (ії незалежності, самого українського народу, мови, культури, світогляду).

Неоголошена війна — ворожі дії держави, зазвичай (але не обов'язково) із застосуванням військових дій, за яких держава формально не є стороною, що воює.

Гібридна війна — війна, основним інструментом якої є створення державою-агресором в державі, обраній для агресії, внутрішніх протиріч та конфліктів з подальшим їх використанням для досягнення політичних цілей агресії, які звичайно досягаються звичайною війною.

Світова гібридна війна: український фронт [Електронний ресурс]: монографія / за заг. р ед. В. П. Горбуліна. – К. : НІСД, 2017. – 496 с.

Російсько-Українська війна. 2014-2019 рр. Східний напрямок.
Зміна карт військових дій, оприлюднених  Радою національної безпеки і оборони України.

Коричневим кольором позначена територія Російської Федерації.
Світло-коричневим кольором - позначена окупація східної території України Російською Федерацією.
Нагадаємо, офіційно рішення про початок Антитерористичної операції на Донбасі було ухвалене 13 квітня 2014 року як реакція на спроби проросійських незаконних збройних груп захопити адміністративні будівлі і силові структури на Сході країни. Бойові дії почалися наступного дня того ж року. Відтоді кількість постраждалих від війни українців стала вимірюватися тисячами осіб.

Генеральний штаб Збройних Сил України
Аналіз бойових дій на сході України в ході зимової кампанії 2014–2015 років. -
23 грудня 2015, 16:30 | ID: 16785. - Режим доступу: http://www.mil.gov.ua/news/2015/12/23/analiz-bojovih-dij-na-shodi-ukraini-v-hodi-zimovoi-kampanii-2014%E2%80%932015-rokiv--16785/


Російська агресія (2014 - ...)= Russian aggression against Ukraine : [Збірка аналітичних статей] //Ukrainian Military Pages. - Режим доступу:https://www.ukrmilitary.com/p/russian-agression.html