Хроніка

МАЙДАН: УСНА ІСТОРІЯ

опубліковано 2 січ. 2018 р., 09:41 Державна бібліотека України для юнацтва

«Майдан: усна історія» - проект Українського інституту національної пам’яті з метою зібрати відео та аудіосвідчення активістів Євромайдану про події зими 2013-2014 років. Для того, щоб зафіксувати суб’єктивний досвід громадян, співробітники УІНП беруть глибинні інтерв’ю в активістів із різних середовищ Євромайдану та записують їх на аудіо та відеотехніку.
 
Ці записи стануть основою для Архіву Майдану та служитимуть джерельною базою для істориків, режисерів-документалістів, соціологів, психологів та ін. У майбутньому матеріали будуть доступні для широкого загалу, а також будуть використані в експозиції Музею Свободи / Музею Майдану.
 
Уже записано кілька сотень аудіо- та відеоінтерв'ю з учасниками Євромайдану. Це – люди з різних середовищ, різного віку, професій, з різних регіонів України, які розповідають про свою участь на Майдані та про ключові події, які відбувалися тієї зими.
 
У рамках проекту «Майдан: усна історія» УІНП співпрацює з громадською організацією «Фонд збереження історії Майдану» та активістами, які збирають свідчення про події зими 2013-2014 рр.
 
Уривки із записів можна переглянути на Youtube каналі Українського інституту національної пам'яті.

Відео YouTube


"Майдан: усна історія". Про події на Грушевського

Я йшов у такому запалі і опинився спереду, біля одного з автобусів, що був на Грушевського. Ми почали кидати каміння, бруківку, бо іншої зброї не було. Вони в нас стріляли, а ми мусили чимось відкидати їх. Хлопці почали підносити коктейлі. Нам знизу було дуже важко кидати.
 
Пригадую, ми втрьох стояли біля автобуса. Хтось із "беркутівців" кинув на нас бруківку, мені потрапило в голову.
 
 
 
 
Я чергувала на гарячій лінії в Михайлівському соборі в Трапезній, у мене три телефони, мільйон дзвінків. Тут підходить хтось, кладе мені коробочку, а в ній ще три телефони. Каже: "Будете відповідати". Потім принесли ще один телефон. "Це телефони хлопчиків, які загинули", – каже чоловік.
– Господи, а чого я? 
– Ви знайдете правильні слова, ви старша.
 

Інтерактивна хроніка від проекту Україна Incognita

опубліковано 16 лист. 2015 р., 03:08 Tatyana Yakushko
РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. Хроніка основних подій

Боротьба за гідність, інтерактивна хроніка 
Спільний проект газети «День» та Євромайдан SOS 
Розробка Ярини Михайлишин
 Простір гідності. Рік потому


Хроніка майдана від портала Vgorode

опубліковано 24 лист. 2014 р., 03:34 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 16 лист. 2015 р., 02:44 користувачем Tatyana Yakushko ]

1-3 of 3