Хроніка переможних битв України

опубліковано 7 черв. 2017 р., 01:07 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 7 черв. 2017 р., 01:15 користувачем Людмила Виноградова ]
Благословенна та держава, що має відданих синів : історико-бібліогр. хроніка / уклад. Г. Буркацька; мал. Ю. Журавель; ред. : С. Чачко, В. Кучерява; Держ. б-ка України для юнацтва. — К. : [б.в.], 2017. — 88c.

«Мудрого — не одурити. Чесного — не купити. Мужнього — не зламати» — цей вислів головнокоманду- ючого УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича актуальний і сьогодні, коли українці знову зі зброєю боронять Україну. У цій боротьбі ми спираємось на тектонічну цивілізаційну плиту власної історичної спадщини з перемож- ними битви військових геніїв і подвигами славних героїв-воїнів. Українці — справжній народ-військо, який завжди вмів згуртуватися і стати на захист рідної землі. Радян- ська пропаганда знищувала правду про український народ та його славних воїнів-захисників, називаючи їх «ма- зепинцями», «петлюрівцями», «бандерівцями», «бандитами», привласнюючи військові традиції України. Українців століттями переконували, що вони недолугі, ні на що не здатні, миролюбні «гречкосії». Але ми пишаємось своєю історією, у якій є справжній король Данило Руський, великий князь-воїн Святослав Хоробрий, гетьмани — Петро Сагайдачний, Іван Виговський, Іван Мазепа, офіцери справжньої військової честі — Петро Болбачан, Василь Виши- ваний і Євген Коновалець. З цими величними постатями власна історія сприймається яскравіше. Історія України — це драматичні часи та історії успіху, це екшн і фантастика, тому що вистояти, зберегти на- ціональну свідомість, гідність, відродитись з Руїни — справжнє історичне диво Вона є справжньою історією драм і успіхів, екшн і фантастикою, тому що вистояти, зберегти національну сві- домість, гідність, відродитись із Руїни — справжнє історичне диво. Сьогодні, під час російсько-української війни, українці особливо гостро усвідомлюють те, що наш народ має велику історичну спадщину. Наші сучасники — воїни незалежної України вписують у неї нові славетні сторінки. Історія нашої держави оживає в книгах, відтворює минуле в нашій уяві. Вивчення історії — це захоплююча подорож, яка потребує інтелектуальних зусиль. Тільки від вас, молодих, залежить, що для себе ви візьмете з цієї «історичної скарбниці», нащадками чого станете — Руїни чи величі славних, відданих синів України. Сподіваюся, що цей покажчик стане ключем до нашої спільної української історичної скарбниці. Про те, хто з військових геніїв — величних правителів, успішних генералів та відчайдушних борців за свободу найближчий вам по духу, ви зможете дізнатися зі сторінок видань, посилання на які включені в історико-бібліографічну хроніку. Вірю, що ці джерела торкнуться ваших сердець.
Галина Буркацька,
головний бібліограф
відділу інформаційно-бібліографічної роботи
Державної бібліотеки України для юнацтва