Визначні пам'ятки історії та культури України

Відлуння віків 

Державний реєстр національного культурного надбання — список пам'яток археології, архітектури й містобудування, історичних, документальних й інших об'єктів, що становлять виняткову цінність з огляду історії, культури, етнології чи науки України.
Державний реєстр нерухомих пам'яток України містить перелік об'єктів культурної спадщини, які офіційно беруться державою під охорону. Такі об'єкти визначаються незалежно від форм власності, відповідно до їхньої археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності. Після внесення до реєстру об'єкти культурної спадщини набувають статусу пам'яток.

Світова спадщина ЮНЕСКО (англ. World Heritage) — видатні культурні та природні цінності, що вважаються надбанням усього людства. Ці цінності перелічені в Списку ЮНЕСКО. Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні

Мандруй Україною

опубліковано 17 січ. 2018 р., 12:44 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 17 січ. 2018 р., 12:50 ]
Сайт discover.net.ua створений для всіх бажаючих подорожувати Україною та проводити вихідні дні в нових місцях. 

Цікаві фото та відео матеріали, фотосфери та фототури по визначними місцями України надихають на незабутню подорож Україною.

Карта туристичних локацій

За допомогою інтерактивної мапи ти можеш знайти цікаві тобі місця в усіх регіонах України або ті, що знаходяться поруч із тобою. Дізнайся як дістатися туди за допомогою Google-маршрутів.
Поруч з туристичними локаціями можна знайти кафе, ресторан або готель, переглянути їх рейтинги і відгуки відвідувачів, забронювати столик або номер.

Завдяки сайту туристи з України та всього світу можуть здійснити віртуальну подорож найцікавішими місцями нашої країни або дізнатися більше напередодні своєї поїздки, не відходячи від екрану комп'ютера.

Сервіс "Моя подорож"

Відмичай цікаві місця і одним натисненням кнопки, створи власний маршрут. Міняй порядок локацій, поки твій маршрут не стане ідеальним. Додай до нього опис та назву. Зберігай і поділися з друзями в соціальних мережах або по email.
Створюй свої авторські маршрути, додавай нові локації, пропонуй свої послуги і знайомся з новими людьми.Колекція 3D турів і 3D панорам


Зібрано кращі 3D-тури і 3D-панорами по цікавим туристичним місцям всієї України. На сторінці локації можна переглянути панорами і тури з різних ракурсів.

Аудіо-гід


До найцікавіших туристичних місць записані аудіо-гіди. Тепер щоб отримати інформацію про нове місце, досить просто запустити аудіофайл. Дізнаєшся найважливіше з динаміків свого смартфона, не відволікаючись від огляду локації.

Пошук місцевого гіда


На сайті представлені гіди, які пропонують свої послуги за різними напрямками, які можуть бути цікаві туристу. Гід-екскурсовод, гастро-гід, перекладач, водій. Турист може оцінити гіда по рейтингу і відгуками, відправити заявку або задати питання через форму зворотного зв'язку.

Автентична Україна

опубліковано 1 серп. 2017 р., 14:18 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 1 серп. 2017 р., 14:49 користувачем Tatyana Yakushko ]

Проект "Автентична Україна" з 3D-турами по музеях України просто неба - спільний проекту Міністерства культури та Google Україна

Щоб почати віртуальну подорож, потрібно вибрати на карті місце для відвідування, і за допомогою зручної навігації і голосового супроводу однією з трьох мов – українською, російською або англійською – ви зможете дізнатися цікаві факти з історії української культури. Завдяки 360-градусним панорамам можна не тільки прогулятися територією  і вивчити околиці, а й зазирнути всередину будинків і ознайомитися з  експозиціями.

Окрім того, за допомогою опції «Прокласти маршрут» можна перейти на Карти Google і скласти оптимальний варіант маршруту від свого місця розташування до обраного об'єкту. 

Віртуальна подорож по унікальним дерев'яним церквам Карпатського регіону проходить на картах Google в режимі Street View. Для запуску подорожі потрібно зайти на сайт  або вибрати місце, що цікавить на Google Картах.

Повний список церков, а також їх розташування дивіться нижче:
 • Церква Вознесіння Господнього, Ясіня, Рахівський район, Закарпатська область;
 • Церква Зішестя Святого Духа, Потелич, Жовківський район, Львівська область;
 • Церква Зішестя Святого Духа, Рогатин, Івано-Франківська область;
 • Церква Пресвятої Трійці, Жовква, Львівська область;
 • Церква Різдва Пресвятої Богородиці, Нижній Вербіж, Коломийський район, Івано-Франківська область;
 • Церква Святого Архангела Михаїла, Ужок, Великоберезнянський район, Закарпатська область;
 • Церква Святого Юра, Дрогобич, Львівська область;
 • Церква Собору Пресвятої Богородиці (Святого Дмитра), Матків, Турківський район, Львівська область.

 

Віртуальна подорож крізь історію життя різних регіонів країни, містить унікальні колекції етнографічних та архітектурних об'єктів XV-XIX ст.
У списку музеїв під відкритим небом:
 • Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогів)
 • Музей народної архітектури та побуту у Львові «Шевченківський гай» (Львів)
 • Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (Переяслав-Хмельницький)
 • Закарпатський музей народної архітектури та побуту (Ужгород)
 • Центр народознавства «Мамаєва Слобода» (Київ)
 • Запорізька Січ - Національний заповідник «Хортиця» (Запоріжжя)
 • Резиденція Богдана Хмельницького (Чигирин)

Строї

опубліковано 19 бер. 2017 р., 06:52 Tatyana Yakushko   [ оновлено 19 бер. 2017 р., 07:17 ]

Проект «СПАДОК». Цикл коротких атмосферних роликів, присвячених українській культурі, традиціям, народним звичаям від їх витоків до сучасності. У 1-шій частині циклу «Національне святкове вбрання» ми покажемо, як у XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціальної приналежності та історико-культурної області проживання. Для цього ми відтворимо характерний для кожного регіону етнічний образ.


Героїні циклу «СПАДОК». Для зйомок у проекті були ретельно відібрані героїні – яскраві та самобутні представниці України, з різним характером, різного віку дівчата та жінки, які заворожують поєднанням простоти та достойності. Одним із облич проекту стала українська етно-співачка Росава. 

Над створенням роликів працювали: режисер Олексій Гуз, оператор Юрій Бакун, консультанти Марічка Квітка, Людмила Климук, героїня Софія Андрущенко, графіка проекту Signal Red, продюсер Олена Малкова. Окрема подяка Олені Янчук за натхнення.

У проекті «Спадок» звучать українські народні пісні, записані в сучасній обробці спеціально для циклу фолк-музикантами:

Ігор Сакач (музичний продюсер)
Максим Бережнюк (виконавець на традиційних духових інструментах, вокаліст)
Марія Квітка (вокалістка)
Анастасія Полетнєва (вокалістка)

Вільний доступ: 7 чудес України

опубліковано 23 бер. 2016 р., 14:43 Державна бібліотека України для юнацтва

Загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році.

Всеукраїнська акція «7 чудес України» задумувалася як прагнення показати українцям і світу історично значиме, архітектурно витончене, туристично привабливе, одним словом – красиве та унікальне обличчя держави, в якій ми живемо. Тут не хотілося згадувати традиційних пояснень сумних сторінок історії нашої країни. Ми, навпаки, прагнули продемонструвати велич української історії не лише у формі гіпотез і казкових легенд, а й по факту“, – говорить ініціатор проекту МИКОЛА ТОМЕНКО.

Станом на 2015 рік відзнято вже 40 фільмів про найкрасивіші, найважливіші та найцікавіші куточки нашої країни: 

«7 чудес України: замки, палаци, фортеці»: підготовлено 20 пізнавальних телепрограм про фіналістів цієї акції, які транслювалися провідними українськими телеканаламии. Диски з цими передачами було безкоштовно передано до освітньо-культурних закладів України.

«7 природних чудес України»: відзнято серію телевізійних програм про переможців та спецномінантів акції. DVD-диски із записами цих передач були безкоштовно поширені в освітніх закладах України.

«7 історико-архітектурних чудес України»: до диску увійшли 10 фільмів про переможців та спецномінантів всеукраїнської акції «7 історико-архітектурних чудес України». Диски безкоштовно поширювались у навчальних закладах України.

В 2016 р. Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» на прохання багатьох освітян проголосил про вільний доступ до ціх фільмів.

Зараз їх можна переглянути онлайн та при бажанні завантажити звідси.

Додавайте youtube канал "7 чудес" до обраногоВіртуальні екскурсії музеями України

опубліковано 18 лист. 2014 р., 16:00 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 лист. 2014 р., 16:03 ]

Цей день в історії

опубліковано 3 серп. 2013 р., 10:01 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 лист. 2014 р., 15:42 ]

Этот день в истории

Не вдалося знайти URL-адресу специфікацій ґаджета

Видатні пам'ятки історії та культури України

опубліковано 21 трав. 2013 р., 02:56 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 30 лип. 2014 р., 05:38 ]

Інфографіка від Укрінформ
Укрінформ

1-7 of 7