Запрошуємо на заходи!

Державна бібліотека України для юнацтва запрошує відвідати заходи, присвячені пам'ятним датам історії , культури та видатним діячам України.

29 вересня. Пам'ятати #БабинЯр

опубліковано 29 вер. 2017 р., 22:20 Tatyana Yakushko   [ оновлено 29 вер. 2017 р., 23:15 ]

"Я хочу сказати кілька слів — одну тисячну частину з того, про що я сьогодні думаю і що мені хотілося б тут сказати. Я хочу звернутися до вас як до людей — як до своїх братів по людству. Я хочу звернутися до вас, євреїв, як українець — як член української нації, до якої я з гордістю належу. Бабин Яр — це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр — це наша спільна трагедія, трагедія перш за все єврейського і українського народів"
Іван Дзюба, український письменник і дисидент
29 вересня 1966 року


5-ти хвилинний документальний фільм, що було показано на відкритті церемонії, створено на підставі рідкісного відео та фотоархіву про жорстокі вбивства в Бабиному Яру в Києві. У ньому представлені щойно задокументовані спогади тих свідків, що передили жахливу подію. І саме вони говорять про необхідність створення в Києві місця пам'яті - Меморіального центру всіх жертв Бабиного Яру та Голокосту на теренах України.
Фільм є у двох версіях: з англомовним закадровим голосом і англійськими субтитрами для промов виживших. А також із україномовним закадровим голосом.
Фільм є повністю доступним для показу в ТБ, онлайн-медіа та соцмережах.«Незалежність очима ТСН»

опубліковано 31 серп. 2017 р., 06:43 Tatyana Yakushko   [ оновлено 31 серп. 2017 р., 07:23 ]

Державна бібліотека України для юнацтва запрошує 01 вересня о 9:30 з нагоди Дня Знань на презентацію книги "Незалежність очима ТСН" за участі журналістів ТСН - які «пам'ятають головні події в історії незалежної України на смак, колір і навіть на запах».

«Незалежність очима ТСН» — збірка із 20 найяскравіших та значущих подій часів незалежності України, описані через призму сприйняття та спогадів журналістів, редакторів та телеведучих ТСН, серед яких Алла Мазур, Олександр Ткаченко, Василь Костюк, Наталя Нагорна, Олександр Загородній, Олена Мацюцька, Ганна Бока, Дмитро Святненко та інші, які розповідають про яскраві досягнення й змарновані можливості, перемоги і зради, героїв та злодіїв — про головні події в історії незалежної України за останні чверть століття.

Автором історичних текстів став письменник та історик Валерій Примост. Завдяки художньому таланту Валерія, книга не схожа на академічну "документалку". Історичне дослідження не стомлює читача: історії, як шкільної дисципліни, тут майже немає, адже більшу частину книгу складають особисті спогади та враження колективу ТСН. А також, дуже щирі, майже сімейні спогади тих, хто цю історію фіксував щодня. Повна версія сучасної історії України без нальоту імперської цензури від письменника.

Книга "Незалежність очима ТСН " -  яскраве видання з численними фотографіями з архіву Телевізійної Служби Новин телеканалу 1+1, видана у співпраці з видавництвом "Основи".

Нагадаємо, це вже третя книга Телевізійної служби новин каналу "1+1". У липні 2015 року побачила світ "Війна очима ТСН". А у листопаді 2014 року – "94 дні. Євромайдан очима ТСН".

Прочитайте книгу «Незалежність очима ТСН» - дізнайтесь правду про те, що було і що відбувається прямо зараз!

Спікери: журналісти Ганна Бока, Дмитро Святненко

Координатор: завідувачка відділу мистецтв Аліна Острова

За сприяння прес-служби телеканалу 1+1


ЧАС: 01 вересня о 9:30

МІСЦЕ: Державна бібліотека України для юнацтва, просп. Голосіївський, 122, м. Київ.

День пам'яті та примирення

опубліковано 8 трав. 2017 р., 06:10 Tatyana Yakushko

Символ  відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги – червоний мак.

Гасло – «Українці в лавах Об’єднаних Націй перемогли агресора».

«Чорнобиль не має минулого часу»

опубліковано 24 квіт. 2017 р., 08:28 Tatyana Yakushko

28 квітня 14.30 запрошуємо на урок-спомин до відділу періодичних видань.

29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПОЛЕГЛИХ У БОЮ ПІД КРУТАМИ

опубліковано 28 січ. 2017 р., 23:22 Tatyana Yakushko   [ оновлено 26 лют. 2017 р., 20:30 ]

29 січня 1918 року, українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.
Дізнайтесь більше з видань в ДБУ для юнацтва:

  •  виставка-реквієм Непереможність Крут. До дня пам'яті героїв Крут у відділі абонементу;
  • ретро-погляд Історія – свідок часу, учителька життя. До дня Соборності України та 
  • до дня пам’яті героїв Крут у відділі періодичних видань;
  • виставка-пам'ять Згадаймо юність, що горіла в Крутах. До дня  пам’яті Героїв Крут у відділі читальних залів.
Український інститут національної пам’яті поширив інформаційні матеріали для українських медіа, органів державної влади та місцевого самоврядування про відзначення подій першої української революції ХХ століття. В цих методичних матеріал, зокрема, йдеться і про відзначення Дня пам’яті полеглих у бою під Крутами 29 січня 1918 року.

Досі біографічні дані були відомі лише про вісьмох крутянців. Нещодавно віднайдені архівні та газетні матеріали розкривають життєпис ще одного із вояків Студентського куреня – Олександра Борозенка-Конончука. Докладніше про це - на сайті УІНП.Історічна довідка 

Бій під Крутами 29 січня 1918 року.

На початку січня 1918 року більшовики встановили контроль у Харківській, Катеринославській та Полтавській губерніях та розгорнули наступ на Київ. Наступ більшовицькі війська вели двома групами: одна вздовж залізниці Харків-Полтава-Київ, друга – у напрямі Курськ-Бахмач-Київ.

Центральна Рада УНР у своєму підпорядкуванні мала окремі частини колишньої російської армії, що були українізовані, а також сформовані із добровольців підрозділи, серед яких варто назвати курінь Січових стрільців на чолі з Євгеном Коновальцем, загони вільного козацтва, та сформований Симоном Петлюрою Гайдамацький Кіш Слобідської України. Саме добровольці і стали опорою Центральної Ради.

24–27 січня 1918 року запеклі бої розгорнулись за станцію Бахмач. Оборона цього міста є однією з героїчних і маловідомих сторінок в історії визвольної боротьби українського народу.

Українські війська змушені були залишити Бахмач і відступити до станції Крути. На підкріплення українських частин в Крути було направлено Першу Українську юнацьку (юнкерську) школу ім. Б. Хмельницького у складі чотирьох сотень (400–450 курсантів та 20 старшин (офіцерів). До юнаків школи приєдналась перша сотня (116–130 осіб) новоствореного добровольчого Помічного Студентського куреня січових стрільців. Переважна більшість студентів не мала достатньої військової підготовки, студенти були погано озброєні. До курсантів юнацької школи, студентів і гімназистів приєдналося ще десь до 80 добровольців з підрозділів місцевого Вільного козацтва із Ніжина.

Загалом, за різними підрахунками, у Крутах 29 січня 1918 року перебувало від 420 до 520 українських воякiв і юнакiв та студентiв, якi мали на озброєнні до 16 кулеметів та одну гармату на залiзничнiй платформi.

Впродовж усього дня вони вели бій за станцію з більшовицькими військами загальною чисельністю (за твердженням більшості джерел) понад 3000 осіб, в їх числі 400 балтійських матросів. Усі добре озброєні і з артилерією.

Після запеклого багатогодинного бою, користуючись присмерком, українські війська організовано відступили зі станції Крути до своїх ешелонів. 27 студентів та гімназистів, які знаходилися у резерві, під час відступу потрапили у полон. І наступного дня ці 27 героїв були розстріляні або замордовані. Згодом їх поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

За сучасними підрахунками втрати українських військ під Крутами оцінюють у 70–100 загиблих. Серед них – 37–39 вбитих у бою та розстрiляних студентiв i гімназистів. На сьогоднi вiдомi прiзвища 20 з них. Це студенти Народного унiверситету Олександр Шерстюк, Ісидор Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти унiверситету Св. Володимира Олександр Попович, Володимир Шульгин, Микола Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гiмназисти 2-ї Кирило-Мефодiївської гiмназiї Андрiй Соколовський, Євген Тернавський, Володимир Гнаткевич (з 6-го класу), Григiр Пiпський (галичанин), Іван Сорокевич (з 7-го класу), Павло Кольченко (прапорщик), Микола Ганкевич (з 8-го класу).

Втрати бiльшовицьких вiйськ пiд Крутами були значними, сягали тільки вбитими 300 воякiв.

Затримавши ворога на чотири дні, київські юнаки дали змогу укласти Брест-Литовський мир, що de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

Свідчать архівні документиПам’яті героїв Крут .- Тематична виставка Держархів Чернігівської обл. -http://cn.archives.gov.ua/expos/temat/kruty.html

До Дня пам’яті Героїв Крут .- Тематична виставка Держархів м.Києва -http://kiev-arhiv.gov.ua/arkhiv/dokumentalni-vistavki-on-line/do-dnja-pamjati-gerojiv-krut/
 
 


До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

опубліковано 14 січ. 2017 р., 01:37 Tatyana Yakushko   [ оновлено 14 січ. 2017 р., 01:40 ]

22 січня 2017 р.
початок о 14.00

Вистава Київського єврейського музично - драматичного театру 
ім. Шолом-Алейхема 

«Дружина – єврейка»

Драматургія Бертольда Брехта завжди викликала суперечки, але тим не менш, вже в 50-х роках XX століття п'єси Брехта міцно увійшли в європейський театральний репертуар; його ідеї, його теорія «епічного театру», в тій чи іншій формі були сприйняті багатьма драматургами - сучасниками.
"Дружина єврейка" - одна з новел п'єси «Страх і убогість в Третій імперії» в якій Брехт описав побут та звичаї цілого народу, який опинився в непростий час і перед непростим вибором .... Главі сім'ї доводиться розлучитися зі своєю дружиною тільки тому, що вона - єврейка: він всерйоз побоюється, як би ця обставина не зашкодила йому самому.

Вистава  брала участь у  3 -х престижних міжнародних театральних фестивалях, упродовж 2015-2016 рр.. Гастролювала містами України, Молдови та Білорусі.

Подія в фейсбуці.


Тиждень юного патріота

опубліковано 26 вер. 2015 р., 05:43 Tatyana Yakushko   [ оновлено 22 жовт. 2015 р., 08:34 користувачем Державна бібліотека України для юнацтва ]

 
День захисника́ Украї́ни — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богороди
ці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом і неробочим днем. Свято встановлено 14 жовтня 2014 указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськостітиждень юного патріота 2015.doc


Учасники гри-вікторини "У серці рідна Україна"   презентація мультфільмів із циклу "Духовне намисто" від українського об'єднання "АРТ - ВІДЕО" з елементами вікторини.

Шляхами подвигу і слави

опубліковано 14 жовт. 2014 р., 05:52 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 14 жовт. 2014 р., 06:07 ]

21 жовтня об 11-30

Державна бібліотека України
Запрошує відвідати на захід, присвячений 
70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників.

У Вас є унікальна можливість поспілкуватись з: 
почесним ветераном України, полковником, заступником голови Київського міського палацу ветеранів - 
Стаднюком Дмитром Петровичем (біографія)
Стаднюк Дмитро Петрович

та заступником голови правління Всеукраїнської громадської організації "Союз "Народна пам'ять" -
Дорофєєвим Володимиром Володимировичем (біографія)
Дорофеев Владимир Владимирович

Організатори: відділ мистецтв - http://4uth.gov.ua/library/department/art.htm

Місце зустрічі: читальний зал Державної бібліотеки України для юнацтва.

Адреса: м. Київ-127, просп. 40-річчя Жовтня, 122

1-8 of 8